4 Temmuz 2015

Göz Kalemlerim

Merhabalar...
Şuan elimde kalan göz kalemleri fotoğraftakiler kadar :) Çoğu yeşil ve mavi tonlarında birde hepimizin vazgeçemediği siyah :) Hepimizin ortak makyaj ürünüdür kalemler.. 
Şuan 24 yaşındayım. Lisedeyken başladım göz kalemi kullanmaya. Tek pişmanlığım o zamanlar hep flormar kullanırdım. Gözlerimi ne kadar acıtıyormuş. Alix avien kalemiyle tanıştığım an anladım bunu. Alix avien göz kalemiyle tanışalı 4 yıl falan oldu. Şuan vazgeçilmez kalemim o :) Flormarın yapısı çok sert. Alix yumuşacık. Flormarda da renk seçeneği çok fazla. Birde fiyat olarak flormar daha uygun. 


göz kalemi yorumu

Bunlara rağmen flormar tercih edenler için elimdeki kalemlerin renklerini ayrıntılı fotoğraflarla gösterdim. Ürünün markasını ve yanındaki şekilleri o kalem ile çizdim.Aşağıdaki fotoğrafta siyah kalemlerimi ve markalarını paylaştım. En güzeli en siyahı alix avien. En başarısızı ve pastel boya gibi kötü yapısı olanda emily. Flormar emily kadar başarısız değil ama tercihim Alix avienden yana. Bundan dolayı Alix in kalbini daha büyük çizdim :)

flormar kalem

Aşağıdakilerde mavi tonlarında flormarın hafif pırıltılı kalemleri. Açık mavi olan kalemin rengine bayılıyorum.

flormar kalem

Aşağıdakilerin numarası mavi olan : 502 yeşil olan 503 numara. Yukarıdaki fotoğraftaki gibi hafif pırıltılı değil bu kalemler baya bi simli :)

flormar

Golden Lady göz kalemide fena değil. Aşağı yukarı flormar ayarında.

golden lady

Bu son fotoğraftaki iki kaleminde rengi birbirine çok yakın. Numaraları alix avien :307 
flormar: 103

flormar göz kalemi

Tercihim her zaman Alix avien den yana. Hayvanlar üzerinde test yapmayan bir ürün olduğu içinde Alix Avien e çok teşekkür ediyorum. Sevgiler...

5 yorum:

 1. Selam,
  İade-i ziyarete geldim :) Benim de favorim Maybelline-Colossal Kajal.Denemediyseniz onu da öneririm.Ama Alix Avien kalemi de merak ettim şuan.Mutlaka bakıcam :)

  YanıtlaSil
 2. Denemedim ama aklımdaydı mutlaka deneyeceğim :)

  YanıtlaSil
 3. Alix Avien açık ara önde, gösterimlerine göre. Notumu aldım :)

  YanıtlaSil